Новини

Прийнято низку законів у сфері культури та книговидання

19 червня на пленарному засіданні парламенту було прийнято декілька законів, які направлені на підтримку культури та вітчизняної книги. Зокрема, Верховна Рада України прийняла:

закон №7417 — який стабілізував діяльність Українського культурного фонду як важливої установи розвитку сфери культури;

закон № 7459 — який передбачає заборону імпорту видавничої продукції з РФ та Білорусі, видання і продаж книг авторства громадян РФ;

закон №7273-д — згідно з яким забороняється публічне виконання фонограм авторів і виконавців – громадян РФ, збільшено частку української мови в радіо- та телеефірі;

закон №6287 — що передбачає підтримку книгарень, що продають книжки українською мовою, а також державні сертифікати на купівлю книг для дітей;

Детальніше

Публікації

Андрій Кубко про останні зміни в трудовому законодавстві

Партнер ЮФ «Салком» Андрій Кубко розповідає про останні зміни в трудовому законодавстві.

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX.

Серед іншого, ним запроваджено нововведення у регулюванні гарантій для працівників на час виконання державних обов’язків.

Було внесено зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України.

Раніше норми статті 119 КЗпП покладали на роботодавця обов’язок збереження місця роботи, посади і середнього заробітку за працівниками, які були призвані або прийняті за контрактом на військову службу під час дії особливого періоду. Із внесенням змін до КЗпП роботодавці більше не будуть зобов’язані зберігати середній заробіток за такими працівниками, а лише їх місце роботи і посаду.

Також парламентом було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність».

Детальніше

Огляд законодавства

​Чи виправдає створення Бюро фінансових розслідувань сподівання бізнес-середовища?

Необхідність припинення необґрунтованого втручання правоохоронних органів у діяльність бізнесу обговорюється у державі вже не перший рік. Експертне середовище неодноразово висловлювало думку про те, що «діяльність» чисельних підрозділів правоохоронних органів, до компетенції яких віднесено розслідування правопорушень у економічній сфері, замість ефективної боротьбі із злочинністю та корупцією створює реальну загрозу розвитку економіки.

Детальніше