Новини

Валерій Лукомський взяв участь у прес-конференції щодо «НТК «Електронприлад»

29 вересня у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" відбулася прес-конференція, пов’язана із захистом інтересів державного підприємства та її Генерального директора, на тему "Відсутність впливу виконавчої влади на кадрову політику в авіаційній галузі". В ній прийняли участь старший партнер ЮФ «Салком» Валерій Лукомський, а також директор «Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами» Ігор Мішарін.

Учасники говорили про те, яке вкрай важливе значення для розвитку таких стратегічно важливих галузей промисловості України, як авіабудування, мають кадрові призначення керівників-професіоналів стратегічно важливих підприємств.

Зокрема обговорювалася процедура конкурсного відбору на керівні посади і усі законні повноваження Кабінету міністрів України для сприяння заміщенню вакантних посад професіоналами. На прикладі ситуації, яка на цей час склалася у ПАТ «НТК «Електронприлад», можна побачити, як насправді проводиться конкурсний відбір.

Детальніше

Публікації

Відповідальність держави за нерозкриті рейдерські кейси

Керівник практики нерухомості та будівництва ЮФ «Салком» Тимофій Сікорський проаналізував правові можливості відповідальності держави у зв’язку із не розкриттям рейдерських злочинів.

Менш ніж місяць тому була створена Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів. Перше засідання цього органу було присвячено протидії рейдерству.

В результаті боротьби з рейдерством бізнес часто відновлює свої права у судах. Разом з тим, встановлення замовників та організаторів цих злочинів часто є неможливим з огляду на бездіяльність слідчих органів. Але чи може у такому випадку бізнес вимагати стягнення збитків з держави?

Нібито остаточну відповідь на це запитання було надано у Постанові Великої Палати Верховного Суду від 03.09.2019 у справі №916/1423/17 (відповідь – ні, не може).

Проте не все так очевидно? Виявляється, що при грамотній підготовці та належно обраному способу захисту це є цілком реальною задачею.

Більш детально читайте у колонці Тимофія Сікорського за посиланням.

Детальніше

Огляд законодавства

​Чи виправдає створення Бюро фінансових розслідувань сподівання бізнес-середовища?

Необхідність припинення необґрунтованого втручання правоохоронних органів у діяльність бізнесу обговорюється у державі вже не перший рік. Експертне середовище неодноразово висловлювало думку про те, що «діяльність» чисельних підрозділів правоохоронних органів, до компетенції яких віднесено розслідування правопорушень у економічній сфері, замість ефективної боротьбі із злочинністю та корупцією створює реальну загрозу розвитку економіки.

Детальніше