Огляд законодавства

28.04.2019 набрала чинності Постанова КМУ №367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності». Ми проаналізували Тимчасовий порядок реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, що затверджений цією постановою.
 
08.05.2019
 
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України відносно покращення адміністративного перегляду ставок окремих податків і зборів» були внесені зміни до ст. 27 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Вказаними змінами передбачено, що будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садового, дачного типу не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) можна здійснювати на підставі лише будівельного паспорту, якщо площа таких будівель не перевищує 500 кв.м. (раніше було 300 кв.м.).
 
18.04.2019
 
Відповідно до з ч. 2 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі. У разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди землі орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це спадкоємця земельної ділянки протягом місяця з дня, коли йому стало відомо про перехід права власності на земельну ділянку. Тобто, Закон чітко визначає строк повідомлення орендодавця про намір укласти договір оренди землі на новий строк, при цьому до листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар має додати проект додаткової угоди.
 
09.04.2019
 
Із метою гармонійного розвитку міста Києва з урахуванням інтересів громади, бізнесу та влади передбачено розробку та затвердження Концепції збереження та розвитку ландшафтів м.Києва, а також містобудівної концепції Київської агломерації. Розпорядженням київської міської державної адміністрації №454 від 18.03.2019 року затверджено план перспективного розвитку міста Києва на 2019-2021 роки.
 
08.04.2019
 
27 березня 2019 року Кабмін ухвалив розроблену Мінекономрозвитку постанову, спрямовану на покращення умов ведення бізнесу в Україні. За задумом Уряду це повинно підвищити позиції України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.
 
28.03.2019
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11