Новини

14 грудня 2017 року старший юрист юридичної фірми «Салком» Софія Саврук взяла участь у зустрічі представників компаній-членів ACC з Головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України

15.12.2017

14 грудня 2017 року старший юрист юридичної фірми «Салком» Софія Саврук взяла участь у зустрічі представників компаній-членів Американської торгівельної палати в Україні (АСС) та провідних юридичних фірм з Головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексієм Кудрявцевим.

В ході зустрічі обговорювалися питання впровадження положень  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» № 1817-VIII, який набрав чинності 10.06.2017 року. Зокрема, О. Кудрявцев наголосив, що пріоритетним завданням Інспекції є зміна підходів у її діяльності, а саме: «від карально-контролюючого органу до сервісної служби».

В рамках вдосконалення містобудівної діяльності Інспекція планує максимально спростити механізми подання  документів при оформленні дозвільної документації на будівництво і прийняття об’єктів в експлуатацію за рахунок електронного документообігу.   

Значну увагу О. Кудрявцев приділив питанням передачі окремих повноважень органів архітектурно-будівельного контролю органам місцевого самоврядування в рамках реформи децентралізації, яка наразі здійснюється в Україні.  Він навів позитивні приклади  передачі таких повноважень на місця. Гості заходу в свою чергу  на власних прикладах підтвердили інформацію  про покращення роботи органів архітектурно-будівельного контролю у різних областях України.

Також гості заходу обговорили з Головою Державної архітектурно-будівельної інспекції  актуальні питання зміни галузевих ДБН та відхилення від них, а в ході сесії запитань та відповідей дійшли спільної думки про необхідність розширення переліку будівельних робіт, які не потребують дозвільних документів, та вдосконалення поняття  «технічне переоснащення». 

На завершення заходу О. Кудрявцев наголосив на готовності Інспекції до співпраці  із забудовниками шляхом проведення переговорів та консультацій у разі виникнення будь-яких спірних питань при оформленні дозвільної документації на будівництво та прийнятті об’єктів в експлуатацію.

Читайте також

Партнер ЮФ «Салком» Юрій Дзера виступив на Legal TMT Forum з доповіддю на тему «Особливості використання моделі «гри» в сфері телекомунікацій»
Доповідач підкреслив, що гральний напрямок користується значним інтересом та попитом у світі як серед бізнесу, так і серед споживачів, і використання моделі та елементів «гри» сьогодні вже вийшло за межі звичайного грального контенту як окремої послуги та широко використовується у різноманітних неігрових бізнес-процесах.
 
28.11.2017
 
Серед учасників форуму було багато представників ринку, державних органів, суддів, народних депутатів та юристів. Вони обговорювали питання реформування енергетики, можливості інтеграції з енергетичною інфраструктурою ЄС, нюанси конкуренції, приватизації та інвестування в енергетичні галузі та багато інших актуальних питань. Також говорили про еволюцію енергетичних ринків, проектне фінансування та про енергетичні спори.
 
06.11.2017